top of page

#ListOdMola

Przypominając sobie swoje uczucia z dzieciństwa kiedy pisałam listy przeróżnymi kolorami długopisów, wybierałam i ozdabiałam koperty, niosłam je na pocztę a później czekałam na odpowiedź i codziennie zaglądałam do skrzynki, wpadło mi coś do głowy. Ja wiem że czasy są inne. Ale przecież zobaczcie- sami wciąż uwielbiamy dostawać paczki, z niecierpliwością oczekujemy kuriera nawet dziś, zewsząd bombardowani przez Internet, smsy. Może pozwólmy naszym maluchom przeżyć to samo? Tak popularne są akcje kiedy wysyłane są kartki do chorych dzieci- bo to naprawdę cieszy, list czy kartka są namacalne, są niespodzianką przy których tworzeniu trzeba włożyć choćby minimalny wysiłek- dlatego są ważne.

Pomyślałam sobie że nasze Moliki też mogłyby spróbować napisać list. Do kogo? Do siebie nawzajem! Oczywiście maluszki z naszą pomocą, myślę że samo uzgadnianie z nimi o tym, co ma być w liście a także ozdobienie naklejkami czy rysunkami (czy też pomazanie ;) ) przez nich kartek przyniesie im frajdę. Już nie mówiąc o wrzuceniu listu do skrzynki a później odebraniu przesyłki zaadresowanej do nich! Co o tym myślicie?

A o czym miałyby pisać? Mogą polecić sobie książki- przez co akcja #WoleMole i jej założenia niosłyby się dalej w świat. Mogłyby wymieniać się spostrzeżeniami odnośnie bohaterów, podpowiadać sobie co jeszcze w jakiejś tematyce można przeczytać. O przedszkolu, ulubionych zabawach, fajnych miejscach, o wszystkim. Może uda im się znaleźć korespondencyjną przyjaźń? Ja i moja Marika piszące do siebie listy od 20 lat jesteśmy żywym dowodem na to że się da ;)

58679335_1018177118371653_75286020537995

Jeśli jesteście chętni- razem z Wojtusiem i Krzysiem możemy spróbować rozpocząć akcję #ListOdMola i napisać pierwszy list- lub listy, jeśli chętnych będzie więcej. Jak najlepiej będzie nam się odnaleźć? W grupie #WoleMole na Facebooku- pod specjalnym postem dedykowanym akcji- znajdziesz go łatwo wykorzystując lupkę i wpisując #ListOdMola. I tu będziemy się dogadywać a później, już prywatnie- wymieniać adresami. I pisać listy! Bo przecież to wspólne pisanie a później czytanie listu, może nawet zainicjowana przez jego treść wyprawa do biblioteki i czytanie polecanych przez innego Mola książek, jest czymś co idealnie wpisuje się w cel tej akcji- czytajcie i budujcie więź, spędzajcie wspólnie czas! Mam nadzieję że to się uda =)

Pierwsze listy już do nas przyszły:

60034938_1023069097882455_60719065489578

Jeśli pomysł Wam się podoba- pomóżcie mi proszę w rozpowszechnieniu go. Im nas więcej tym lepiej! =) Poniżej gotowy do pobrania wzór papieru na listy zwiżane z akcją!

Dziękuję. I miłej zabawy! <3

#WoleMole #ListOdMola

bottom of page