top of page
Szukaj

14 FORUM Bliżej Przedszkola- moc wzruszeń

Zaktualizowano: 26 kwi 20196 kwietnia miałam przyjemność uczestniczyć w 14 FORUM Bliżej Przedszkola- które dotąd oglądałam każdego roku jedynie na zdjęciach i wydawało mi się ogromnym, inspirującym wydarzeniem. Teraz mogłam się przekonać że tak jest naprawdę.

Nie ukrywam że odrobinę denerwowałam się przed moim wystąpieniem. Bardzo zależało mi na tym żeby dobrze wypaść, nikogo nie zawieść i przekazać uczestnikom jak najwięcej ciekawej i wartościowej treści. Jestem na siebie trochę zła, bo mimo tego że ćwiczyłam swoje przemówienie przez kilka dni, zapomniałam powiedzieć o kilku rzeczach. Jednak ciepłe słowa organizatora FORUM, pana Roberta Halika, jak i uczestników utwierdziły mnie w przekonaniu, że chyba nie było najgorzej i że warto było przemóc się i wyjść na tę scenę- okazało się że istnieją osoby które kojarzą moje #WoleMole, które mi kibicują w promowaniu czytelnictwa, które słuchały mojego wystąpienia i moje pomysły i propozycje mogą im się przydać w pracy, a także którym podoba się książka "Łukasz ratuje misia" i przychodziły do mnie z tą książką po dedykację.

Jak mogę podsumować 14 FORUM? Chyba tak, że każde takie wystąpienie jest dla mnie wyjściem poza strefę komfortu. Zawsze przeżywam takie wydarzenia bo wciąż czuję się laikiem i jeszcze rok temu nie przyszłoby mi do głowy że będę występować publicznie. Ale warto poza tę strefę wychodzić- dla własnej satysfakcji, dla podładowania baterii dobrą energią, dla wielu świetnych osób których nigdy bym nie poznała gdybym wolała zostać w domu. Jestem wdzięczna za tę szansę- i nawet jeśli podróżowanie z dwójką maluchów nie należy do najprostszych rzeczy pod słońcem- to warto to robić!
Chciałabym tylko podzielić się jeszcze krótką historią: facebookowy profil Bliżej Przedszkola śledzę od dawna- polubiłam go jeszcze za czasów kiedy sama pracowałam w przedszkolu- najpierw integracyjnym, później specjalnym. Brałam udział w organizowanych przez Bliżej Przedszkola konkursach, wygrałam piękne plansze, koszulkę... Kiedy napisałam swoją pierwszą książeczkę którą wydrukowałam dla potomnych w nakładzie 100 egzemplarzy w miejskiej drukarni, Bliżej Przedszkola jako jedno z nielicznych wyraziło chęć zapoznania się z tą publikacją, zorganizowało nawet konkurs dla innych uczestników, gdzie można było wygrać moje "Wojtusiowe smutki". A teraz... sama mogłam się przyczynić do powstania czegoś cudownego tego wydawnictwa. Mowa o "Kalendarzu nauczycielki przedszkola", w którym pośród różnych inspiracji można znaleźć kilka moich tekstów!
Przez większość czasu gościłam przy stoliku Wydawnictwa MAC, bo to jedna rodzina z Dwukropkiem, i na dodatek było ono partnerem strategicznym FORUM- czyli szychą ;)

Zobaczcie jaki świat jest mały!

Oczywiście nie odmówiłam sobie także poszperania po BliżejPrzedszkolnych cudach i takie oto nabytki przyjechały wraz z nami:


"Miś i but" to książka do czytania globalnego i moich chłopców zachwyciła, mimo że na każdej stronie znajduje się słowo lub kilka słów i nie ma tam za bardzo fabuły. Mnie bardzo się podoba- szczególnie ilustracje, po prostu mnie oczarowały! Słowa są napisane dużą i wyraźną czcionką, oddalone od siebie, przez co można wygodnie pokazywać je dzieciom- polecam Wam do zabawy w czytanie i jako pierwszą prostą czytankę.

"Misio Pysio" to piosenki pani Marii Tomaszewskiej- nie jest to nasza pierwsza płyta pani Marii, moi chłopcy uwielbiają jej piosenki i chętnie je śpiewają. Do płyty dołączona jest książka z propozycjami zabaw.

"Tuptaj, maluszku" autorstwa Miłosza Konarskiego to takie zajęcia umuzykalniające dla maluchów. Jest książka z opisami zabaw, ale co najważniejsze, na płycie występuje sam autor który bawi się z dziećmi- mówi im co mają robić, zachęca do udziału, śpiewa. Nie spotkałam się jeszcze z taką formą i uważam, że jest naprawdę fajna- nie tylko do warunków żłobkowo-przedszkolnych, ale i takich, jak nasze, czyli do domowego przedszkola ;) Puszczamy dzieciom płytę i ta płyta już się z dziećmi "bawi" ;) Nie dziwię się że dzieci pokochały pana Miłosza. Moje maluchy też zarzynają tę płytę ;)


Na koniec jeszcze raz chciałabym pozdrowić wszystkich, z którymi miałam przyjemność zamienić chociaż dwa słowa podczas ostatniego dnia FORUM. To była dla mnie ogromna frajda i zaszczyt.


Dziękuję.
Zdjęcia pochodzą ze strony Bliżej Przedszkola, od uczestników oraz z własnego aparatu.

74 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page