top of page
Szukaj

"Czytam sam. Klasa 1 Filip" i "Czytam sama. Klasa 1 Agata" - seria do nauki czytania

W lipcu tego roku nakładem Wydawnictwa Dragon ukazały się dwie książki mojego autorstwa z serii "Czytam sam/ Czytam sama". Jakiś czas temu pokazywałam na Facebooku zdjęcie, na którym jestem zatopiona w karteczkach oraz w komputerze ;)

Wyjaśniałam wtedy, że dostałam zadanie, by do luźnych obrazków wymyślić dwie historie, które nadawać się będą do nauki czytania- dlatego, poza skonstruowaniem związków przyczynowo- skutkowych między otrzymanymi ilustracjami (co nie było łatwe, pomagał mi w tym mąż) musiałam dbać również o to, żeby zdania były proste i by nie występowały w nich dwuznaki. Powstały z tego dwie książki: "Czytam sam. Klasa 1 FILIP" i "Czytam sama. Klasa 1 AGATA". Książki nie są typowo chłopięce ani dziewczęce. Po prostu jedna jest pisana z perspektywy Filipa, a druga Agaty. Dzieci opowiadają o sobie, o tym, co je otacza, o zwierzętach i snach (musiałam jakoś połączyć ze sobą ilustracje ;) ).


Moi chłopcy słuchają obu historii z zaciekawieniem. Nie wiem jeszcze, czy sprawdzają się one w nauce czytania, ale być może wkrótce się dowiem =) A jeśli Wy macie takie doświadczenia- będę wdzięczna za podzielenie się ze mną wrażeniami!

Tak książki prezentują się w środku:

Obie pozycje można kupić w księgarniach stacjonarnych i internetowych (koszt to około 5 zł.). Ja sama znalazłam je w księgarni w Chojnicach, gdzie trafiliśmy przejazdem będąc na wakacjach.

Jak widzicie, książek z tej serii jest znacznie więcej ;)

I co o nich myślicie? =)

217 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page