top of page
Szukaj

Do Uszka Maluszka- nowa seria dla najmniejszych!


Nastał ten dzień! Dzień, w którym powoli, nieśmiało mogę pokazać Wam, nad czym pracowałam na początku tego roku- a światło dzienne ujrzy na początku przyszłego. To seria "Do Uszka Maluszka", w skład której wchodzą tytuły: "Adaś", "Jajo", "Obiad", "Przyjaciele", "Spacer" i "Tata". Zilustrowane zostały przez panią Beatę Mostowską, która moim zdaniem wykonała swoją pracę świetnie i bardzo się postarała, by tym najmniejszym czytelnikom umilić wspólne chwile z książką.

Do kogo skierowana jest seria?


Do maluszków- do oglądania i zabawy, do trochę starszych dzieci- by powtarzały wyrażenia dźwiękonaśladowcze, i do tych uczących się mówić- by ćwiczyły pierwsze, proste zdania. 


Adaś

W domu Ali i Kuby pojawi się bobas. A gu gu! A kuku! Brum, brum! Bam, bam! Czy Adaś polubi nowe zabawy?


Jajo

Pies i kot znaleźli duże jajko. Czekają, co się z niego wykluje. Hau, hau! Miau! Ojej! Kim będzie ich nowy przyjaciel? Obiad

Alę i Kubę odwiedzi dziś dziadek. Brzdęk! Brzdęk! Trrrrrrrrrr, trrrrrrrrr! Czym go poczęstują?


Przyjaciele

Kuba ma wielu przyjaciół i każdego z nich chce zaprosić do wspólnej zabawy. Puk, puk! Stuk, stuk! Ding-dong! Czy zastanie wszystkich w domu? Spacer

Hurra! Ala idzie z babcią na spacer. Brum, brum! Dzyń, dzyń! Ćwir, ćwir! Co dziś ciekawego zobaczą? Tata

Kuba bardzo lubi zostawać sam z tatą w domu. Chlap, chlap! Brum, brum! Bam, bam! W co będą się dziś bawić?


Jak to będzie wyglądało w środku? Bardzo proszę- przykładowe rozkładówki:

Jestem niezmiernie dumna i zaszczycona, że patronat nad książeczkami objął portal Dzidziusiowo oraz TVP ABC. Cieszę się, że uwierzyli w ten pomysł i postanowili polecać go innym.

Oczywiście dziękuję także kochanemu Wydawnictwu Skrzat.

A od siebie chciałabym dodać, że jako mama i pedagog z wykształcenia starałam się stworzyć książeczki, które nie tylko będą narzędziem do nauki i zabawy, ale przede wszystkim jeszcze jednym pretekstem, by nawzajem się poprzytulać i spędzić ze sobą kilka chwil więcej. Bo przecież o to w tym całym rodzicielstwie i w ogóle życiu przede wszystkim chodzi, prawda?

Premiera planowana jest na 5 marca 2018 r.

I co sądzicie? Ładna niespodzianka? =)

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page