top of page
Szukaj

"Mikołajkowa przygoda" z serii "Czytam i decyduję"- dla wierzących w Mikołaja i dla tych, co wyrośli


"Mikołajkowa przygoda" z serii "Czytam i decyduję" to druga część perypetii Antka i Zosi, którymi mały Molik może troszkę pożonglować podczas czytania. Książka ma nieliniową fabułę i pięć różnych zakończeń, dlatego czytać ją można na wiele sposobów- i samodzielnie decydować o kolejnych krokach dzieci.

W tej pozycji towarzyszymy Zosi, której brat ma zmartwienie- na wieczór zapowiadają śnieżycę, przez którą, według Antka, Mikołaj nie trafi do ich domu. Dziewczynka postanawia pomóc chłopcu.


W historii tej próbowałam pogodzić interesy zarówno dzieci wierzących w Mikołaja, jak i tych, które już z niego "wyrosły"- ponieważ seria dedykowana jest Molikom w wieku mniej więcej 6-10 lat. Nigdzie nie pada stwierdzenie, że Mikołaja nie ma, ale też nie wiadomo, kto ostatecznie podłożył prezenty lub skąd wzięli je rodzice. Chciałam, żeby dziecko samo wyciągnęło sobie wnioski- w zależności od tego, co na ten temat uważa.

Przez to może brakuje "Mikołajkowej przygodzie" elfów i takiej czystej magii, ale mam nadzieję, że nie wpłynie to na przyjemność czytania- i rodzice wraz z dzieciakami chętnie potowarzyszą Zosi i Antkowi w ich zmaganiach zarówno w domu jak i w mieście. Koniecznie dajcie mi znać co myślicie!75 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page