top of page
Szukaj

Projekty charytatywne: Book.Szpan i Nie ma nudy!

W ostatnim czasie wzięłam udział w dwóch projektach charytatywnych.

Pierwszy z nich, Book.Szpan, to akcja społeczna, w której dzięki zakupowi pięknie ilustrowanych bajek w formie elektronicznej można wspomóc wybrane fundacje zajmujące się losem zwierząt.

Obecnie w aplikacji dostępnych jest 5 bajek, stworzonych charytatywnie przez różnych pisarzy i ilustratorów. Wpłacając 9 zł. (lub więcej, jeśli ktoś ma ochotę) można kupić każdą z bajek w formie e-booka, a wszystkie pieniądze zostaną przekazane na wybraną z listy fundację.

Ja podarowałam do projektu opowiadanie "Kłamstwo ma długie wąsy", które właśnie teraz w marcu miało swoją premierę.

Opis książki: Ania i Michał nie mogą znaleźć kota. Pewnie wyskoczył przez balkon – drzwi były otwarte, choć mama kazała je zamknąć. Co teraz? Czy powiedzieć mamie prawdę, by jej nie martwić, czy może skłamać? Ale przecież kłamstwo ma krótkie nogi. A może długie wąsy?


Co miesiąc w aplikacji pojawiać się będzie jedna bajka. Do końca roku będzie ich dostępnych 17, planowane jest także wydanie wszystkich tekstów w formie drukowanej w przyszłym roku.


Zachęcam również do pomocy psiakom, z którymi w ramach akcji robiona była sesja fotograficzna i napisałam o nich wiersze:

KROKIET

Jestem małym, bystrym zuchem.

Spójrzcie, jaką mam dziś muchę!

Mam na sobie to ubranie

by czarować wszystkie panie,

albo panów- nie wybrzydzam.

Więcej o mnie? Kolor rydza,

kocham ludzi, ciut mniej koty,

i uwielbiam wąchać płoty.


Jestem trochę jak terierek,

stąd też jest mój charakterek;

piesek żywioł- oto ja!

No bo ciągle gdzieś mnie gna.

Mam na imię Krokiet- pycha!

Ja sam do krokietów wzdycham,

więc jeżeli też tak masz-

może Ty mi domek dasz?
SPINER

Czarny nosek, czarne ucho,

wielkie łapy i serducho,

ciepły język, pchełek brak…

Oto Spiner- cudny psiak!

Chciałby domek mieć z ogrodem,

ceni przestrzeń i swobodę,

i choć chce być jedynakiem,

to poczciwym jest zwierzakiem.


Lubi ludzi konsekwentnych,

do spacerów bardzo chętnych;

zasad się nie boi wcale,

daje łapę doskonale.

Jeśli chcesz mieć mądre psisko

dla którego Ty- to „wszystko”,

już nie szukaj dłużej, nie…

Właśnie Ciebie Spiner chce!

Drugi projekt to charytatywny e-book aktywnościowy "Nie ma nudy!".

Razem z Anią Wojtas, a także wieloma wspaniałymi twórcami literatury dziecięcej (Justyna Bednarek, Maria Dek, Katarzyna Kołodziej czy Dobrusia Rurańska) dołączyłyśmy do akcji, której pomysłodawcą jest wydawnictwo Mały Teatr Ilustracji.

"Nie ma nudy!" to ebook z kartami do samodzielnego wydrukowania- dlatego są one utrzymane w odcieniach szarości - z wierszykami, zadaniami i zabawami. A wszystko po to, by wesprzeć zbiórki dzieci walczących o lek na rdzeniowy zanik mięśni, organizowane na stronie Siepomaga.pl.


Bardzo podobają mi się oba pomysły- doceniam to, że ktoś coś robi, daje swój czas- sama najlepiej wiem, ile to kosztuje, jak bardzo jest angażujące emocjonalnie i ważne dla twórców. A z racji, że obie te akcje są związane z czytaniem- i jeszcze dodatkowo można komuś pomóc- tym bardziej są mi bliskie.Będę bardzo wdzięczna, jeśli przyłączycie się do akcji i udostępnicie tę informację dalej.

Przez wiele lat byłam wolontariuszką- teraz nie mam możliwości fizycznie, tak jak kiedyś, pomagać innym- dlatego staram się robić to przynajmniej w taki sposób. I Was również do tego zachęcam!

Dziękuję <3

159 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page