top of page
Szukaj

Słuchowisko "Bajki z przesłaniem", na które czekałam prawie cztery lata


28 września 2020 roku premierę miało słuchowisko "Bajki z przesłaniem", które można kupić w cenie 9,99 zł. tylko w sklepach sieci Biedronka.

Na płycie można znaleźć 6 bajek w interpretacji znanych i lubianych, w tym mój "Zielony kłopot" czytany przez panią Barbarę Kurdej-Szatan.

Słuchowisko wydane zostało przez Fundację Radia ZET i to na jej cele zostanie przeznaczony dochód ze sprzedaży płyt.


Jak to się stało, że moja bajka znalazła się w tym gronie?

4 lata temu, kiedy dopiero stawiałam pierwsze kroki w świecie wydawniczym, wzięłam udział w konkursie organizowanym przez Fundację Radia ZET. Napisałam wierszowaną bajkę o dziwnej, zielonej "dżdżownicy", i ku mojej ogromnej radości znalazłam się w gronie wyróżnionych bajek. Cieszyłam się tym bardziej, ponieważ w jury była m.in. dr Elżbieta Zubrzycka czy pan Adam Wajrak. Wkrótce po tym miała pojawić się płyta z nagrodzonymi tekstami.

Płyta jednak się nie pojawiała ;) Co jakiś czas podpytywałam panią dyrektor, czy i kiedy można się jej spodziewać, jednak nie otrzymywałam dobrych wieści. Trudności piętrzyły się coraz bardziej, tak, że już właściwie odpuściłam ten temat. I wtedy dostałam wiadomość od pani dyrektor, że bajki są nagrywane! I niedługo do sprzedaży trafi płyta.


I oto jest! Przesłuchana przez moje dzieci już niezliczoną ilość razy, naprawdę- mimo, że mamy ją dopiero od 4 dni. Chłopcy uwielbiają "Zielony kłopot" mojego autorstwa, co niesamowicie mnie wzrusza- zresztą pani Barbara Kurdej-Szatan naprawdę się stara, czyta śmiesznie, wzruszająco, ekspresyjnie... Czyli tak, jak dzieci lubią.

Polecam Wam wyprawę do Biedronek i zakup płyty- nie tylko dlatego, że znajduje się tam moje nazwisko, po prostu Fundacja Radia ZET naprawdę robi sporo dobrego, a w ten prosty sposób można jej pomóc.

Wojtuś podarował mi niespodziankę- narysował tytułową "dżdżownicę", którą bardzo lubi. Krzyś zna już wszystkie melodyjki z płyty i radośnie je nuci. Dla mnie nie może być lepszej nagrody- chyba, że jeszcze Wy podzielicie się ze mną wrażeniami, a może i rysunkami małych Moli? Gorąco Was do tego zachęcam i z góry dziękuję!

Miłego słuchania! =)84 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page