top of page
Szukaj

Straszki śląskie są wśród nas!


Zobaczcie tylko jaką piękną publikacją ozdobiłam swoją specjalną autorską półkę z książkami na sam koniec roku! =)

To "Straszki śląskie Są wśród nas!" wydane przez Miejski Dom Kultury "Południe" w Katowicach. Na początku roku informowałam Was o tym, że moja bajka pt. "Warto pomagać" zajęła I miejsce w konkursie "Straszki śląskie". Po wakacjach zorganizowany został konkurs malarski, a ta książka jest efektem obu tych konkursów- i wyszła świetnie!

Jest w twardej oprawie, a na 48 stronach z przyjemnego, nieco śliskiego (ale takiego jak lubię) papieru można znaleźć 6 bajek wraz z ilustracjami.

Kiedy zobaczyłam ilustracje do swojej bajki o jaroszkach, zaniemówiłam- są przepiękne! Zresztą zobaczcie sami i spróbujcie się nie zachwycić! Stworzyła je Daria Kucharczyk i po prostu przeszła samą siebie ;) Na okładce również znajduje się ilustracja z mojej bajki, ale wykonana przez Wiktorię Wójcik- i też bardzo mi się podoba =)

Jeśli interesujecie się polskimi wierzeniami i strachami, a w szczególności tymi z terenu Śląska- książka Wam się spodoba. W niektórych tekstach można znaleźć wiele słów występujących tylko tutaj- to dodatkowa ciekawostka i element edukacyjny =)A tak między innymi prezentują się pozostałe ilustracje w książce- do każdej bajki tworzył je ktoś inny =)I jak Wam się podoba? Prawda że piękna publikacja?


Książkę można nabyć w Miejskim Domu Kultury "Południe" w Katowicach a jej koszt wynosi 30 zł. Nie wiem jak wygląda sprawa z ewentualną wysyłką, ale myślę że warto napisać i zapytać- pracują tam bardzo sympatyczne osoby =)


Polecam!

31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page