top of page
Szukaj

"Vademecum przedszkolnych zabaw. Zagadki" czyli co tam w środku?

"Vademecum przedszkolnych zabaw Zagadki. Zbiór zagadek dla dzieci w wieku przedszkolnym" to najnowsza publikacja, której jestem współautorką. Wydana przez wydawnictwo Bliżej Przedszkola pozycja zawiera ponad 1000 zagadek, w tym około 250 mojego autorstwa =)

Praca nad tym tytułem była dla mnie nowym doświadczeniem, ponieważ pierwszy raz odbywała się ona we współpracy (przynajmniej w założeniu) z innymi autorkami. Nowe zagadki na bieżąco miałyśmy dodawać do plików na dysku Google, do których wszystkie miałyśmy dostęp. Nie było to łatwe ani szczególnie wygodne (przynajmniej dla mnie, ponieważ dotychczas zawsze pracowałam sama i oddawałam już ukończony tekst) i mimo wszystko nie obyło się bez powtórzeń, ale myślę, że publikacja nic na tym nie straciła, wręcz zyskała. Tematyka zawarta w książce jest niezwykle szeroka.

Przyznam się Wam, że napisanie 100 pierwszych zagadek mocno mi się dłużyło. Miałam po drodze kilka gorszych dni pełnych wątpliwości, że nigdy tylu (250) nie napiszę. Po 100 bardziej się rozkręciłam ;) Przez jakiś czas zrobiłam sobie założenie, że piszę 10 zagadek dziennie. Bywały jednak dni, kiedy nie wyrabiałam tej normy lub nie pisałam nic, ale zdarzało się także, że wymieniałam się z mężem opieką nad chłopcami i siadałam do pisania już po południu, co pozwalało mi wymyślić nawet 25 rymowanek. Pisanie przypadło także na czas kwarantanny, stąd brak spacerów postanowiłam wykorzystać, siadając do komputera i pracując. W rezultacie udało mi się oddać moją część jakoś miesiąc przed czasem =)

Bardzo mi zależało, żeby moje zagadki miały rytm, ładnie się rymowały i były ciekawe dla dzieci. Wiele z nich wypróbowałam na swoich chłopcach, i bardzo im się podobały =)

Publikacja ta przeznaczona jest dla rodziców i nauczycieli w celu urozmaicenia zabaw lub rozmów na poszczególne tematy.

Mam nadzieję, że spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom =)


Moje zagadki oznaczone są inicjałami "IM" (mój mąż bardzo się z tego cieszy, bo brzmią jak Iron Maiden ;) ).

Miłej zabawy! I koniecznie dajcie mi znać, czy pozycja ta sprawdziła się u Was, i czy podobają Wam się moje rymowanki!


176 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page