top of page
Szukaj

Wierszyki łamijęzyki. Polskim szlakiem


Nareszcie się doczekałam ;) A właściwie nie doczekałam się, bo moje egzemplarze z wydawnictwa jeszcze nie doszły- po prostu sama musiałam zamówić jeden egzemplarz do domu, bo poziom trucia moich synków był już na zbyt wysokim poziomie ;)

Moje dzieci naprawdę lubią napisane przeze mnie książki- co jest dla mnie bardzo ważne i niesamowicie mnie uskrzydla. Wierszyki o szczurku Szczepanie chłopcy znają, jak pewnie się domyślacie, już od dawna- dlatego dziś, po otrzymaniu książki, od razu musieliśmy ją całą przeczytać.Ilustracje, choć bardzo proste, moi chłopcy bardzo lubią. Przedstawiają to, czego im do szczęścia potrzeba, a Wojtuś dziś nawet stwierdził, że ilustatorka miała "niezwykłą wyobraźnię i wiedzę, skoro umiała w taki sposób narysować rybki" ;)

Wierszyki starałam się napisać tak, żeby faktycznie trzeba było się nieco nagimnastykować czytając je, ale przede wszystkim- żeby z tego czytania dzieci i dorośli mieli frajdę. Wybrałam sobie temat przewodni "Polskim szlakiem", ale traktowałam go bardzo swobodnie- po prostu wypisałam różne miasta, a także przedstawicieli fauny i flory kojarzących się z Polską i brzmiących dość "szeleszcząco" (lub na swój sposób mogących powodować trudności w wymowie) i napisałam na ich temat wierszyki związane z głównym bohaterem, czyli szczurkiem. Czy wyszło zabawnie i czy te wierszyki to naprawdę łamijęzyki? Zachęcam Was do sprawdzenia =) Szczególnie, że książka kosztuje około 7 zł. w twardej oprawie =)Będę wdzięczna za podzielenie się ze mną opiniami o tej pozycji. Życzę Wam tak samo dużo frajdy ze wspólnego odkrywania tych wierszyków z małymi Molikami, ile ja miałam podczas ich tworzenia =)

Książka ma 48 stron, została wydana przez Wydawnictwo Dragon, a na okładce ma logo mojej akcji promującej czytanie #WoleMole =) Bardzo się z tego cieszę! Mam nadzieję, że przysłuży się do rozbudzania sympatii do książek. Moje własne Mole przybijają znak jakości!

417 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page