top of page
Szukaj

Znów debiutuję! "Przygoda w kanałach" z serii "Czytam i decyduję"


Jesień tego roku obfituje w premiery mojego autorstwa. Tym razem chciałam pokazać Wam "Przygodę w kanałach" z serii "Czytam i decyduję", nad którą pracowałam w tym roku. Są to książki z nieliniową fabułą, gdzie czytelnik może dokonywać wyborów razem z głównym bohaterem i sprawdzać, do jakich zakończeń go to doprowadzi.

Rozpisywanie tego typu fabuły było dla mnie wielkim sprawdzianem i nowym doświadczeniem, ponieważ potrzebowałam do tego schematów ze strzałkami, żeby się nie pogubić, a co najważniejsze- musiałam zaplanować całą fabułę od początku do końca i na podstawie wykresu i haseł ją później napisać. Gdyby nie mąż raczej bym nie podołała, bo strona techniczna tego zadania i związane z nią wyzwania kompletnie mnie zniechęciły.

Jednak oto jest- pierwsza część przygód Zosi i Antka, wydana w twardej oprawie, z piękną oprawą graficzną Beaty Woźniak. Kiedy dostałam ilustracje do tej książki naprawdę zaniemówiłam, bo baśniowe odwzorowanie kanałów przez ilustratorkę dosłownie pokrywało się z tym, co sama miałam w głowie. Moi chłopcy również są zachwyceni ilustracjami i sami z siebie je przeglądają, co zawsze wyjątkowo mnie cieszy.


Dlaczego napisałam, że to debiut? Ponieważ tak się czuję. To moje pierwsze doświadczenie z takim typem książek i z drżeniem serca oczekuję pierwszych recenzji. Czy fabuła się spodoba? Czy czytanie nie okaże się zbyt męczące? Czy stanie się taką frajdą jak bym chciała? Co powiedzą dorośli na to, że Zosia i Antek wędrują po kanałach? Czy skrytykują ten pomysł czy zrozumieją, co miałam na myśli, chcąc, żeby małe Moliki mogły puścić wodze wyobraźni i przeżyć przynajmniej w książce taką podziemną przygodę? Pytania się mnożą, a odpowiedź na nie poznam, miejmy nadzieję, już bardzo niedługo.

Dla kogo jest przeznaczona ta książka? Ja czytam ją z chłopcami w wieku 4,5 i 6 lat i dobrze się przy niej bawią. Myślę jednak, że najbezpieczniejsza granica to 5 lat, choć moim zdaniem najwygodniej jest czytać tę książkę samodzielnie, dlatego wiek 7-10 lat uznaję za najbardziej idealny. Ale dorośli też powinni mieć frajdę z czytania. Kto nie lubi takich zabaw w sprawdzanie "A co by było, gdyby...?". Czytajcie więc i koniecznie dzielcie się ze mną przemyśleniami =)


Książkę wydało Wydawnictwo Dragon i dostępna jest w każdej księgarni internetowej w cenie około 22 zł. Cieszę się z niej bardzo i nie mogę się doczekać, aż postawię wszystkie tytuły z serii na półce.

Dajcie znać, co sądzicie =) Będzie mi bardzo miło!

255 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page